Novinky | Historie | Download | foto/reports | Partners | Press | Co na to DJs ?| Kontakt
Beat Diretion / Technasia

A šmytec!Akcím na Soběslavské Palubě odzvonilo. Co za tím stojí? Jak to vlastně celé bylo? Proč dále nebudeme pokračovat? Co přijde na místo nás?


Akce Beat Diretion a Technasia na Soběslavské Palubě vznikly na popud dravonfoto.cz (Martin Vondra) v polovině roku 2007.

Stejně tak jako první díl, tak i ten poslední byl směřován stejným směrem.

Koncept těchto akcí byl totiž od začátku: Dostat do rodné hroudy Soběslavi něco, co tu doposavad nebylo a rozhodně tu chybí. A předat vám tak svou vlastní myšlenku.

První impulsy byli směřovány na vytvoření jednoho mejdánku pro své kamarády. Pro lidi, se kterými víkend co víkend jezdíme po republice za účelem užití si kvalitní hudby, protože u nás doma nic podobného není. A proč pořád jezdit stovky kilometrů.. Proč si něco podobného nevytvořit tady u nás? Když to všude jinde funguje… V té době jsme netušili, v co se to ve finále vlastně zvrhne.

Spousta lidí mě, nezasvěceného amatéra v pořadatelských aktivitách, na začátku od podobných nápadů odrazovala("dělat dnb párty na diskotéce - si se zbláznil!") a měli částečně pravdu. Nicméně by nikdy nic nevzniklo bez (nejen) psychické podpory kamaráda Kryštofa Benci (Bifidus Aktif), který mi byl v naprostých začátcích rádcem a oporou v planých plánech"jak se vlastně staví párty". Za to mu patří mé nevýslovné - Díky! Největší poděkování ale bezesporu zaslouží nynější vedení Paluby, které mi, jako naprosto neznámému člověku dalo šanci, svou plnou důvěru a volnost ve všech možných i nemožných směrech mé vize akce. Nebýt její podpory a perfektní spolupráce, nikdy by nic nebylo.

To, proč z BEAT Direction vznikla následně i Technásie. To, proč na místo jedné akce proběhlo pod dravonfoto.cz na Palubě během 2,5 roku celkem 34 dnb, techno ale i house akcí. "To", co mi dávalo sílu a smyl dělat to pro Vás dál a dál. To byla motivace. Motivací, pro veškerou práci mi byla radost. Radost z úspěšně postavené akce. Vaše radost! Bavících se lidí. Kteří ocení umění těch, co opravdu něco umí. Kteří nehodnotí umění DJingu dle žebříčku DMA atd. Dle řečí druhých. Ale jen dle svého cítění a vnímání! A pokud takové lidí cítím vedle sebe - je mi tato práce opravdovou radostí a životním směrem!

Strašně moc bych proto touto cestou chtěl poděkovat všem, co se na hladkém průběhu akcí ať už jakoukoli pomocí podíleli. Všem co sami přišli a nabídli své služby. Jmenovat nemá smysl, bylo Vás opravdu moc a Vy sami dobře víte, komu mé "DĚKUJU!!!" upřímně patří. Maximální "děkuji" patří rozhodně všem, co naše akce pravidelně navštěvovali. Co si je plně užívali. Co věděli proč a na koho ten daný večer vlastně jdou. Vy jste byli totiž ti hlavní - motor celého konceptu!

Bylo to pro mne celé neskutečnou životní zkušeností. Díky těmto akcím jsem poznal spousty negativních věcí… Konkurenční nenávist, zákeřnost. Lidi/DJs/promotéry, jejichž veřejné vystupování pro Vás ( zákazníky) je naprosto odlišné od toho osobního. Poznal jsem, jak ubozí dokážou být lidé ve svém stavu závisti. Jak amatérští a vlezlí, doslova řitolezečtí dokáží být někteří z těch, o nichž máme jinak naprosto jiné mínění.
Poznal jsem ale i to hezké a toho bylo naštěstí mnohem více. Nespočet dobrých lidí a to i z řad DJs či promotérů, kteří se stali mými blízkými přáteli. Naučil jsem se ocenit poctivé a přímé jednání. Ochotu a duši směřující stejným směrem, jako tu moji. Oddělit zrna od plev.
Hlavně jsem ale našel sám sebe a ujasnil si jednou pro vždy to, co chci já sám předávat dál a čím chci prezentovat sám sebe!

Bohužel ale.. stejně jako vše, i hudební scéna se vyvíjí. Lidé, kteří stáli po mém boku na začátku už zde z velké části nejsou. Odešli. Mají rodiny. Dostali rozum a zjistili že "život není jen párty." Byli to ti, pro které tyto akce vznikli. A nastupující generace, pro kterou je naprostou samozřejmostí, že se jim měsíc co měsíc naservírují pod nos jména, na která ještě nedávno jezdili max. 3x do roka na druhou stranu ČR. Kteří hodnotí akci dle velikosti světelné show. DJs jména dle tabulky vytvořené na libímseti.cz anketě. Lidé, kteří si neváží toho, co pro nás bylo ještě nedávno science fiction a jediné co dokáží je následně kritizovat. Uff.. takový přístup a postoj mě osobně doslova uráží! Nejsmutnější na tom je, že za tohle vše si můžeme jen my sami a i já sám nesu svou míru odpovědnosti tím, že vám nabízím další výběr, další volbu co o víkendu, díky níž zapomínáme, že mít se dobře, není samozřejmostí!

Bohužel už je vás takových neúnosné procento a to mě sráží na kolena! Váš počet tvrdě drtí a zabíjí ty, co přichází opravdu za hudbou.
A já nehodlám dál házet perly sviním! Na druhou stranu se nehodlám stát totálním zabijákem scény a točit dle vás "nej idoly", co možná nejkomerčnější jména pořád dokola, jak se tomu bohužel dnes stává už pravidlem! Všude u těch, kteří chtějí za každou cenu přežít a půjdou v klidu přes mrtvoly! Tohle já ale nemám zapotřebí. To co jsem Vám nabízel bylo vždy čistě z mé hlavy, z toho jak já to cítím! Nehodlám měnit své životní přesvědčení o 100% jen proto, abych se vám zavděčil!

Proto odcházím! Protože Vy, už mi nic nedáváte! Nemám proto ani já, co dát vám! A takhle to prostě je! A dokud neucítím kolem sebe to, co jsem cítil na začátku, nemám sebemenší potřebu se vracet.

To jediné, co mě v mém pevném, min. půl ročním přesvědčení zpět těší a stvrzuje je, že nedělám chybu, že rozhodně nejsem sám komu tato skutečnost došla a je to jediný možný krok jak aspoň zpomalit ten aktuální totální pád scény. Proto tímto rokem přijdete o X velkých legendárních akcí české scény a další budou následovat. Ale né, nebojte… Vaše obří komerční trencové diskotéky nabité reklamou vám všechny zůstanou. Arénové prostory, mega lasery a sushi ve vip za 1500kč…. o nic z toho ochuzeni nebudete. Přijdete pouze o podstatu každé správné akce - o hudbu. Ta Vás ale přece beztak už z velké části nějaký ten čas nezajímá....

Tímto se omlouvám všem z vás, kteří si ještě dnes dokáží udělat vlastní názor a neženou se jen slepě za davem. Tyto slova nebyly směřovány tupému stádu. Byli směřovány těm, kteří ještě dokáží pochopit, proč tohle vše právě takto končí.

A co bude dál? Co nahradí taneční akce na Disko Paluba? Prozatím si zvykejte na další akce se zaměřením disco, oldies atd. v naše pravidelné termíny tak, jako tomu bylo kdysi.

Vše ostatní vyplyne časem z okolností, kterých je každý z nás strůjcem.
Beat DIRECTION
/ a šmytec!

21.11.2009Paluba Soběslav


DJs: MC Jacob (Skyline), Deadly Viperz / Anakin & Akira, Flux, Perfect Squaddrumm aka Majkl & Yennick
Open: 21:00
Start: 22:00
End: 06:00
Cena: 99,-

Soutěž na rave.cz
Diskuse k akci


Všechno jednou končí. To dobré i to špatné.
Proč? Kdo je tím vinen? Co bude dál? Vše se za nedlouho oficiálně dozvíte.
Nicméně Vás čeká poslední Beat Direction a o tom už žádná!
Přijďte se proto všichni naposledy rozloučit! Přijďte všichni, kterým bije srdce o beat navíc.


Na něm Vás přivítá člen skupiny Skyline, MC Jacob . Svým hlasem doprovodí ve tří hodinovém setu shadowboxácké duo Deadly Viperz / Anakin & Akira. Milovníkům pravého DJ umění jistě luxusně sedne tříhodinový startovní set absolutného vítěze DJ Matser 2009, kterým se jednoznačně stal DJ Flux a to v obou kategoriích, SHOW i TECHNIKA! O závěr akce se postará duo, které stálo i u počátku. Domorodci, jejichž technika hry, stejně tak jako vnímání samotných lidí stoupla o několik tříd výše. Perfect Squaddrumm aka Majkl & Yennick budou ti, kteří zastaví ten Beat na víc na Soběslavské Palubě.

Přeji Vám přímo luxusní večer a hlavně nezapomenutelný (nejen) hudební zážitek.Mc Jacob začal na louce a dnes je člen předního českého elektro projektu SKYLINE, raggae dancehall crew ROCCAFLEX, junglové crew BASSBEAST. Vystupuje s djkou Katchou, Sukim a můžete ho slyšet všude tam kde je chvíli volný mikrofon. Jeho potenciál a píle mu dává dokonalý cit řídit chod mejdanu z pohledu od mikrofonu na jedničku. Vystupoval vedle zahraničních DJs včetně hvězd jako Roni Size, Kenny Ken, Nicky Blackmarket , Ray Keith nebo Kid Kameleon. Krom toho si také zazpíval po boku slovutných MCs jako jsou Det, Dynamite, Junior Red One nebo General Levi.V současnosti je Jacob MC na plný úvazek, má za sebou vystoupení na řadě festivalů u nás (Rock For People, Love Planet, Cosmic Trip, Reggae Meeting, Let It Roll...), ale i na Slovensku (Pohoda, Hodokvas) nebo v Holandsku (Eurosonic).
MC JACOB
Ačkoliv nemáme moc českých DJských dvojek, syčící duo Deadly Viperz z nich jasně vyčnívá. Akira s Anakinem začínali každý po svém, ale až jako Deadly Viperz dokázali naplno využít svých skillz, které rozhodně nejsou ill, jak by někoho mohlo škodolibě napadnout. Pojďme jim nahlédnout trochu hlouběji pod klobouky.
Oba shadowboxí vlci se potkali v tomto nejznámnějším českém bookingu v roce 2002, kdy už v něm karlovarský Akira dva roky působil. Anakin, rodák z Turnova, stejně jako jeho budoucí spolubojovník ze západních Čech do té doby pořádal lokální večírky a získával zkušenosti.
Termín Deadly Viperz přirozeně vyplynul z jejich veleúspěšných vystoupení před vděčným a nadšeným publikem na Slovensku a nastartoval tak jejich hvězdnou kariéru pod tímto názvem. Sety této dvojice jsou pestré a nesoustředí se jen na ty nejmodernější taneční záležitosti a liquid funkové pecky. Vinylové sbírky obou syčáků obsahují stovky titulů, z nichž mnohé z vás jistě potěší staré klasiky a tvrdé vypalovačky. Rychlé střídání desek, double dropy, teasování a další technické vychytávky pak zvládají s prstem v nose.
U Deadly Viperz však nezůstává jen u DJingu. Jak zám rádo napoví zmijí myspace, Anakin se po hlavě pustil do produkce a stojí to opravdu za to. Třeba jeho poslední pecka, Proposition, je v remixu dalšího Shadowboxáka Panoramy téměř neodolatelně skvělá. Věřte nám, že nějaký ten release na sebe nenechá dlouho čekat!
Anakin s Akirou se za svou bohatou kariéru podívali snad do všech důležitých i zapadlejších klubů po celé České Republice. Hráli na nejdůležitějších klubových nocích (Bush, Break4Beatz,..) a zásadních open-air festivalech jako třeba Open Air Field, Cosmic Trip, Summer Of Love nebo Love Planet. Svým hraním podpořili djské hvězdy jako Zinc, Pendulum, Makoto, Marky, Andy C, Shy FX, TC, Friction, Dillinja, Adam F, High Contrast, Fabio, Ed Rush, Noisia, Break, Calyx, D Bridge, Nu:Tone nebo minulý víkend Commix. Dokonce už se stačili podívat několikrát i do Rakouska a rozhodně to nevypadá, že by byl všem dnům konec; naopak! Do budoucna si je můžete vychutnat na akcích se jmény jako TeeBee, Alix Perez, Chris Su, Zero T a par dalsich!
DEADLY VIPERZ aka. ANAKIN + AKIRA
DJ FLUX, vlastním jménem Václav Tunkl, se na tuzemské scéně pohybuje více jak 10 let. Díky svému talentu, hudebnímu citu a přehledu se řadí mezi multižánrové DJe se schopností odehrát kvalitně jakýkoli hudební styl. Hudbu dělí na dobrou a špatnou, nebrání se jakýmkoli experimentům. Hip hop, RnB, Dance, Disco, House, Minimal, Elektro, Break, Trance, Funk, Soul, Jungle, Trip hop, Jazz, Latino, Oldies, Reggae, Dub .. i jiné.Svojí produkci často dokonale okoření různými djskými triky, mezi než patří hlavně scratching a beat juggling. Každé pondělí od 20:00 do 22:00 živě vysílá z pražského RADIA DJ - 89, 0 a 102, 9 fm (www.radiodj.cz), kde má svůj vlastní pořad MUSIC DE LUXE a zde se zabývá hlavně DJingem. Krom vlastního hraní zde představuje i spoustu hostů, pohybujících se vždy v jiném hudebním směru, tím získává jednak cénné kontakty a hlavně již zmíněný přehled o novinkách a zajímavostech na poli elektronické hudby.. V první multižánrové československé DJské soutěži DJ MASTERS (www.djmasters.cz) se mezi 70 DJi probojoval až na prní misto v obojích kategoriích, SHOW i TECHNIKA, čímž se zněj stala absolutní DJská špička na uzemí Čech i Slovenska!!
FLUX
Po dlouhodobém experimentování s různými styly muziky vznikl ve spolupráci těchto dvou Djs´ projekt s názvem Perfect Squaddrumm. V této době zaměřený pouze na Drumm and bassovou scénu. Sety této dvojce jsou vyznačovány tvrdou Drumm and bassovou muzikou, doprovázenou whiskou, rytmickým skretchingem a precizním mixováním. Toto Djs-ké duo vzniklo teprve před nedávnem, ale historie těchto chlápků má delší trvání.

Dj Majkl-hraju od roku 2004. Mezi moje nejoblíbenější věci patří scratching, beat juggling a turntabalism .
Líbí se mi rytmickej dramec s junglovými beaty a ňákym tim vokálkem.Nepohrdnu aj dobrym špekem. Velkou inspirací jsou pro mě například Djs´ -Qbert, Hype, Afrodite, EdRush and Optical ….. Mám rád venkovní akce kde zvuk kroutí žaludkem, muzika odsejpá a lidi se dokážou dobře bavit…prostě dobře si zasáňkovat.

Dj Yennick-hraju od roku 1620, kdy byla první akce na Bílé hoře. Teď ale vážně. Hraju necelých 5 let. Hrál jsem techno a postupem času jsem s mým kámošem Majklem, začal naplno věnovat Drummenbassové a Breakbeatové muzice. Preferuju tvrdší muziku míchanou se styly Ragga, Jungle a Oldschool Drumm and Bass. Mojí inspirací jsou seskupení Pendulum a Noisia. Občas pořádám venkovní akce pro známí a kamarády kde se každej může zbořit jak chce. Tož taky mám rád ňákej ten špek, maso, to už k týdle muzice patří…
Perfect Squaddrumm aka DJ MAJKL vs. DJ YENNICK


Co více dodat? Asi nic…

To, že nás čeká luxusní mejdan, o tom už není pochyb - takže zbývá než se těšit:)!


By WEBKO

Home
Products
  Beat Direction
  Technasia
  Kinetic
Guestbook
Links
Icon
Contact
Google